Toplist Ekle

toplist sitenizin tanıtımına imkan sunan dizinlere denmektedir. Bu dizinler en düzenli şekilde katagorize edilmektedir. Toplist siteleri sitenizi pagerank değerini arttırır ayrıca ücretsiz olarak backlink imkanı sunmaktadır. Sitenizi bu tip sitelere ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz ( bazı siteler karşılıklı – bazıları karşılıksız )

Sitenizi kaydettiğiniz toplist sitesinin kalitesi çok önemlidir gereksiz bir siteye kayıt yaptırmak measure zarardan başka hiçbir şey kazandırmayacaktır. En iyi dizin sitesi örneği DMOZ’dur googlenin önemsediği bu site en iyi dizin hizmeti sunmaktadır ve sitenize büyük fayda sağlayacaktır.

Toplistler; webmasterlerin kendi sitelerinin hitlerini artırmak adına açılan sitelerdir.

Bu sitelerin genel amacı, buralara eklenen sitelerin azda olsa küçük bir reklamını yapmaktır. Bildiğiniz gibi SEO’nun yapı taşlarından birisi de “backlink”. Toplistlerde sizin ücretsiz backlink kazanmanıza yardımcı olur. Temel mantık sitenizin kategorisini,açıklamasını ve URL’sini girmenizden ibarettir. Toplistler siteleri kategorilere göre ayırırlar, böylece toplistleri ziyaret eden kullanıcılar aradıkları sitelere daha kolay ulaşabilirler. Ayrıca PR değerlerinin yüksek olmaları ve “dofollow” interface vermeleri google’da üst sıralara çıkmanıza ve PR değerinizin artmasına yardımcı olur.

Her şeyde olduğu gibi toplistlere interface eklemeninde bir sınırı var. Bir çok topliste kayıt olursanız toplistlerin verdiği kodlarla siteniz çöplüğe döner. Bunu da stitch siz istemezsiniz, fix de google.

Ayrıca webmasterların sitelerinin çabuk açılmaları adına, ana sayfalarında en alta toplist adı ile bir başka inculde verebilecek sayfa açmaları gerekir. Bunun da nedeni; trim toplistler bir arada olmuş olur, hemde çabuk açılmış olur.

Normalde googleden reklam alacaklar için site pr lerinin yüksek olması şarttır. Site PR leri demek, o sitenin Page Rank ölçümlerinin yüksek olması demektir. Google, genellikle 3-4 ayda bir yaptığı tarama ve güncelleme sırasında, sitenin her türlü durumuna göre (Bunlar ziyaretçi sayısının artışı, sayfa açılımı, sayfalara eklenen resimler, yazılar vb… ) tarama yaptığı siteyi bir üst seviyeye yükseltebilir. Bunun anlamı şudur; Sizin sitenizdeki belirtilen Meta Tag kısmında ki hedef belirleyici kelimeleriniz daha çabuk bulunacaktır ve sizin siteniz daha çabuk birinci sayfada yer alacaktır.

toplist ekle Mesela siz sitenize toplist diye bir meta tag eklemişseniz, siteniz PR si üst seviyelerde ise, örnek olarak 5 blah 6 larda ise, sizin sitenizin birinci gelmesi birinci sayfada birinci sırada gelmesi, PR si daha düşük sitelere nazaran daha olasıdır.

Bir başka benim gözlemlediğim olay ise, googlenin sayfa açılımına önem vermesi. Yani, sizin sayfalarınız ne kadar çok olursa olsun, onlar açılmadıktan sonra bir işe yaramıyor. Bunun farkında olan siteler sayfa açılımını sağlamak için, sürekli diğer sayfalara yönlendirici resim blah yazılar koyarak, gelen izleyicilerine aradıklarının bir sonraki sayfada olduğunu belirtiyorlar. Bu normalde daha çok sayfa açılımı demektir. Ne kadar çok sayfa açılırsa, üst sıralarda yer almanız o kadar netleşir.

Bir başka olay ise googlenin açtığı blogger ve blogcu siteleridir. Bunlarla yaptığınız sayfalara destek vermeniz halinde şansınız daha artar. Çünkü bu blogcu ve blogger siteleri googlenin kendi siteledir. Öncelikle bu tür uzantılı siteleri tarama alanına aldığı için, ve onların güncelleğini koruğu için, ordan gelecek linklere daha fazla değer vermektedir. Bu yüzden de bu tür sitelerle destekleyin yaptığınız sitelerinizi. Bu estimate daha fazla avantaj sağlar.

Farklı bir durum ise, aynı amaca hizmet eden iki sitenin bir biri ile yapacağı connect değişimi olayıdır. Yani bir nevi “backlink”. Bu toplist sitelerinden daha farklıdır. Mesela sizin siteniz, Şehrinizi tanıtan bir site olsun. Bu şu demektir, siz şehrinizle ilgili ne kadar bilgi, belge, resim, şiir, yazı versus bunları toparlayıp, sitenizde gösterime sunacaksınız. Aynı şekilde bir başka şehir sitesi ile interface ve pennant alış verişine girdiğiniz anda, sizin backlink şansınız daha fazla artmaktadır. Bu çok önemli bir olaydır.

Toplistlere eklenen linklerin bir faydası da, sitenizin daha çok kullanıcıya, daha çok sörf yapan insana ulaşmasını sağlamaktır. Bunu yaparkende toplistlerde aramanız gereken çok fazla bir şey yoktur. Ha bu demek değildir ki, yeterki toplist olsun, business ekleyelim. Bu mantıkta geçerli bir mantık değildir.

Bizim measure tavsiyemiz şudur; Eklediğiniz bedava toplist ekle sayfasını günde en az bir kere takip etmenizdir. Bu estimate artı bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü toplist mantıkları genellikle, ne kadar ziyaretçi olursa toplist sıralamasında o kadar yükseklerde olursunuz. Ayrıca ekleme yapacağınız toplistin PR değerinin mümkün olduğunda yüksek olmasına dikkat edin. Hiç açılmayan blah günlük çok az ziyaretçisi olan bir topliste sayfanızı, sitenizi eklemeniz estimate bir fayda sağlamayabilir.

Yukarda anlatılan konuları business kendi sitemizde olabildiğince tatbik etmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiğince, sitemize eklenen ve eklenecek olan sitelerin, sayfaların PR sini yükseltmeye çalışıyoruz. Sizden isteğimiz, burdan alınan kodları mutlaka sitenizde isterseniz her sayfada, isterseniz çok açılan bir sayfada göstermenizdir. Bunu yaparsanız, karşılıklı bir olay olacağı için, herkes bundan rahatlıkla faydalanacaktır.

Buraya kadar okuduğunuz için, teşekkür ediyor, kazancınızın bol olmasını diliyoruz.

Kaynak : Konu ile ilgili değişik Web sitelerinden tarama yapılarak, kendi görüşlerimiz ile bu yazı kaleme alınmıştır. Kaynak olarak kullandığımız değişik web sitelerine buradan teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir